Úvodní » Profil společnosti » Historie firmy


Oba společníci pan Alfons Zizlsperger a Reiner Schönauer, majitelé společností v SRN - Z-FENSTER-TECHNIK a IMBAU, spolupracují již dlouhou dobu v oblasti výroby a prodeje stavebních prvků - zejména vchodových dveří, oken dřevěných, plastových oken a suchých stavebních materiálů.


Potíže s rozšířením současných výrobních objektů v SRN předcházely zásadnímu rozhodnutí, společně založit výrobu plastových oken v České republice. Pro tento účel byl vybrán objekt v obci Vrhaveč, strategicky položené 2 km od dálnice D5 (Plzeň - Rozvadov), sjezd 107.


Po předcházející zásadní přestavbě původně zemědělské haly, později haly pro recyklaci tonerů, byla v roce 2001 zahájena instalace výrobní technologie. Nejdříve byla zprovozněna zámečnická výroba (výroba kovových výplní pro vchodové dveře) a později výroba plastových oken.


Zámečnická výroba zpracovává hutní materiál frézováním, řezáním a svářením na kovové rámy, do kterých je později vkládána přesně specifikovaná výplň tak, aby budoucí vchodové dveře měly co nejlepší tepelně izolační a akustické vlastnosti. Pro tento účel byla instalována zcela nová linka na nanášení základové barvy, která je páteří této výroby a spojuje jednotlivá pracoviště.


Výroba plastových oken byla druhým rozvojovým krokem firmy. Oba společníci se rozhodli pro nákup nejmodernější technologie na špičkové technologické úrovni. Nešli tedy obvyklejší cestou přesunutí vyhospodařené technologie s vysokým podílem lidské práce, ale investovali do TOP technologie - automatické linky na výrobu plastových oken firmy STÜRTZ.


Tato technologie je on-line propojena jak s pracovištěm přípravy výroby, tak s dodavatelem technologie v SRN. Díky moderním technologiím je možné provádět korektury v technologii ON-LINE, stejně jako zadávat zakázky do výroby, nebo jenom zjistit v jakém stádiu rozpracovanosti se ta či ona zakázka nachází.


Naše společnost navázala na mnohaleté zkušenosti s výrobou oken sesterské firmy v SRN Z-FENSTER-TECHNIK, jejichž zkušenosti, stejně jako kontakty, jsou využívány v každodenní praxi.

Dotaz

Rychlý dotaz

Potřebujete poradit? Nevíte si rady s výběrem? Zodpovíme jakýkoliv dotaz. Kontaktujte nás prosím.

(jpg, bmp, pdf, doc ...)

Odesláním beru na vědomí zpracování osobních údajů.

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.